m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

ZDROWO PRZEZ CAŁY ROK IV

 Kontynuując realizację rocznego programu prozdrowotnego w klasach IV – VI, w miesiącu grudniu postawiliśmy na owoce. Uczniowie przy okazji warsztatów kulinarnych poznają zasady zdrowego odżywiania, poznają witaminy znajdujące się w warzywach i owocach, uczą się zasad higieny i dbania o własne zdrowie. Taka forma zajęć pomaga wyrobić u dzieci prawidłowe nawyki prozdrowotne oraz propaguje zdrowy styl życia, a uczniowie mają możliwość rozwijania  się w sztuce kulinarnej. Każdy wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim dlatego, że zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Stąd też pomysł, by w zimowym miesiącu przygotować danie, które dostarczy nam wielu, jakże potrzebnych w tym okresie, witamin. Najpierw przygotowaliśmy warsztat pracy: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Z mandarynek, bananów, pomarańczy, kiwi, ananasa, brzoskwini, jabłek, gruszek, śliwek uczniowie przygotowali sałatkę owocową. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji. Na zakończenie tradycyjnie odbył się konkurs na najsmakowitszą sałatkę. Uczniowie głosowali na wybraną przez siebie propozycję. W tym miesiącu nagrodzone zostały dwie grupy.

Pierwsza w składzie: Julianna Puszkiewicz, Kinga Piasecka, Julia Groblica i Małgorzata Kozłowska,

druga – Agata Hryczyszyn i Bartek Rozwadowski. Gratulujemy!!!

Renata Boduch 

 

 

wstecz